2022. augusztus 1. és 2022. szeptember 3. között könyvtárunk és az Eötvös-kiállítás zárva tart.

Open Access hírek

2022. június 29., szerda – 08:33
A Wiley hibrid folyóiratai közül néhány 2023-tól teljesen nyílt hozzáférésű folyóiratként működik tovább. Jóllehet a folyóiratok 2023. januártól válnak Gold Open Access folyóiratokká, 2022-től már az új Gold Open Access folyóiratmodell alapján veszik figyelembe a folyóirathoz benyújtott cikkeket.
2022. május 6., péntek – 13:56
Az EISZ és a Springer Nature a magyar konzorciumban résztvevő intézmények kutatói számára angol nyelvű online webináriumot szervez. Az előadások célja az Open Access publikálás segítése.
2022. április 6., szerda – 13:53
Az ELTE Társadalomtudományi Karának Némedi Dénes Könyvtára előadás-sorozatot szervez oktatók, kutatók és PhD-hallgatók számára. A cél munkájuk, kutatásuk, publikációs tevékenységük, valamint láthatóságuk növelésének támogatása. Az előadások online formában, Microsoft Teamsen keresztül kerülnek megrendezésre. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2022. április 4., hétfő – 13:27
Az ELTE Bölcsészettudományi Kar Kari Könyvtára idén tavasszal is előadás-sorozatot szervez. Az előadásokat elsősorban oktatóknak, kutatóknak, doktoranduszoknak ajánljuk, de természetesen valamennyi előadás nyitott minden érdeklődő számára. Az előadásokat online formában, Microsoft Teams-felületen keresztül tartjuk. Az előadásokon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2022. február 4., péntek – 11:36
Február 15-én a Wiley kiadó egyik munkatársa egy órás online tájékoztatót tart az open access megjelenésről.
Illusztráció szerzője, forrása: