RFID-alapú önkölcsönző terminál a könyvtárban

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Savaria Könyvtár és Levéltárban új RFID (rádiófrekvenciás azonosításon alapuló) önkölcsönző terminál került bevezetésre, amely a kölcsönzési folyamatot még gyorsabbá és kényelmesebbé teszi.

Az új rendszer segítségével az olvasók önállóan, a könyvtárosok közvetlen bevonása nélkül végezhetik a kölcsönzést . Ehhez mindössze annyit kell tenniük, hogy az RFID-címkével ellátott könyveket a terminálhoz helyezik, és az azonosítás után pár lépéssel már végre is hajthatják a kölcsönzést. A rendszer nemcsak gyorsabbá, de biztonságosabbá is teszi a kölcsönzési folyamatot.

Az önkölcsönző terminál használata könnyen elsajátítható, és a könyvtár munkatársai örömmel állnak rendelkezésre bármilyen kérdés esetén. Az új eszköz hozzájárul ahhoz, hogy könyvtárunk még korszerűbb és felhasználóbarátabb szolgáltatásokat kínálhasson látogatóinknak.

Várjuk Önöket az új rendszert kipróbálására!

Az önkölcsönző terminál elhelyezkedése

Önkölcsönző