2022. november 11., péntek – 11:05
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, reagálva a tudományos kommunikáció legújabb trendjeire, 2021 őszén kérdőíves felmérést készített a kutatási adatok kezeléséről. A felmérésben az ELTE oktatói, doktoranduszai, összesen mintegy 6 850 fő vett részt. A felmérés eredménye már elérhető a Tudományos és Műszaki Tájékoztatás OnlineFirst szolgáltatásában.
2022. október 20., csütörtök – 08:56
Az ELTE Bölcsészettudományi Kari Könyvtár idén ősszel is előadás-sorozatot szervez oktatóknak, kutatóknak és doktoranduszoknak, hogy segítse kutatásaikat, valamint publikációs és tudománymetriai teljesítményük növelését. Az előadásokon a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
2022. június 29., szerda – 08:33
A Wiley hibrid folyóiratai közül néhány 2023-tól teljesen nyílt hozzáférésű folyóiratként működik tovább. Jóllehet a folyóiratok 2023. januártól válnak Gold Open Access folyóiratokká, 2022-től már az új Gold Open Access folyóiratmodell alapján veszik figyelembe a folyóirathoz benyújtott cikkeket.
2022. május 6., péntek – 13:56
Az EISZ és a Springer Nature a magyar konzorciumban résztvevő intézmények kutatói számára angol nyelvű online webináriumot szervez. Az előadások célja az Open Access publikálás segítése.
2022. április 6., szerda – 13:53
Az ELTE Társadalomtudományi Karának Némedi Dénes Könyvtára előadás-sorozatot szervez oktatók, kutatók és PhD-hallgatók számára. A cél munkájuk, kutatásuk, publikációs tevékenységük, valamint láthatóságuk növelésének támogatása. Az előadások online formában, Microsoft Teamsen keresztül kerülnek megrendezésre. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Illusztráció szerzője, forrása: