Ünnepélyes könyv-örökbefogadás a Kulturális Örökség Napjai rendezvényen

Dr. Kulcsár Szabó Ernőné Gombos Annamária, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár főigazgatója diplomát adott át Pascale Andréani francia nagykövet asszonynak, megköszönve újbóli támogatását, amellyel második alkalommal fogadta örökbe könyvtárunk egy restaurálásra váró könyvét.

Az örökbefogadott, kis illusztrációkkal ellátott kötetet (Le premier livre d’amadis de Gaule) 1555-ben nyomtatták Vincent Sertenas műhelyében.  A könyvben, korának Európa szerte legnépszerűbb történetében, Amadis de Gaul lovag kalandjai elevenednek meg.

A könyvet 1767-ben a Nádasdy-család ajándékozta a szentkúti bencés kolostor könyvtárának, majd az 1780-as években II. József rendeket feloszlató rendelete miatt került az Egyetemi Könyvtárba.

Az írott kulturális örökség részét képező kötetet az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár munkatársai a francia nagykövet asszony nagyvonalú támogatásának köszönhetően restaurálták.