Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 27. és 30. között technikai okok miatt zárva tart.

Változó egyetem – változó levéltár

2018. szeptember 13-án és 14-én kétnapos konferencia keretében ünnepeltük az ELTE Egyetemi Levéltár megalapításának 60. évfordulóját és a Magyar Felsőoktatási Levéltári Szövetség létrejöttének 25. évfordulóját. A rendezvény programját úgy állítottuk össze, hogy az egyetemi levéltárakban folyó tudományos és szakmai munkáról is képet adjon. Szeptember 13-án ezért levéltártörténeti és egyetemtörténeti előadások hangzottak el, szeptember 14-én pedig levéltári szakmai kérdések kerültek napirendre az egyetemi levéltárak szervezeti kereteivel, a digitalizálással, az elektronikus iratkezeléssel és a levéltárpedagógiával kapcsolatban. A konferencia megrendezését a Nemzeti Kulturális Alapprogram támogatta. Az elhangzott előadások nemsokára elérhetők lesznek az EDIT videótárában.