Nyitott kapukkal várjuk látogatóinkat a Kulturális Örökség Napjain az ELTE Egyetemi Könyvtárban

A Kulturális Örökség Napjai (European Heritage Days­) fontos szerepet töltenek be az európai identitástudat kialakításában, valamint a közös értékek felfedezésében.

Az ELTE Egyetemi Könyvtár küldetésének tekinti kulturális örökségünk megismertetését a társadalom széles rétegeivel, és erősíteni kívánja a polgárokban ezen örökség megóvásának igényét, ezért a rendezvény keretében évről-évre kitárjuk kapuinkat az érdeklődők előtt.

Az idei évben 2016. szeptember 17-én különleges programokkal igyekszünk látogatóink számára közelebb hozni hazánk nálunk őrzött kulturális kincseit. Fotókiállítás keretében szeretnénk bemutatni a könyvtárpalota egykori és mai arcát, épülettúráinkon keresztül pedig a 2015. év elején felújított Díszterem páratlan szépségű mennyezetfreskóit és gyűjteményünk néhány különleges darabját. A nap során a látogatócsoportok bepillanthatnak a restauráló műhely rejtelmeibe, a könyvtár munkatársainak előadásain pedig betekintést nyerhetnek digitalizált kódexeinkbe, megismerkedhetnek könyvtári ritkaságokkal.

A kezdeményezés eredetéről bővebben a Kulturális Örökség Napjai hivatalos honlapján olvashat.

ProgramtervezetIdőpontProgramVezető/ ElőadóHelyszín10.00-10.30Kiállítás megnyitásaDr. Kiszl PéterTanácsterem10.30-11.30Könyvtárvezetés muzeális dokumentumok bemutatásávalDr. Szögi LászlóKönyvtárépületv12.00-13.00Könyvtárvezetés muzeális dokumentumok bemutatásávalVarga KláraKönyvtárépület13.00-14.00Könyvtárvezetés muzeális dokumentumok bemutatásávalSzéles Ágnes(angolul)Könyvtárépület11.30-12.00„A könyveknek is megvan a maguk sorsa” – RestaurálásSzalaváry MiklósRestauráló műhely Ebéd 13.00-13.30„A könyveknek is megvan a maguk sorsa” – RestaurálásSzalaváry MiklósRestauráló műhely14.00-14.30„A könyveknek is megvan a maguk sorsa” – RestaurálásSzalaváry MiklósRestauráló műhely14.00-14.30Pannóniai ének - Pray György kézirata és a korai kiadásokDr. Bibor MátéDíszterem14.30-15.00Digitalizált nem corvina-kódexek az ELTE Egyetemi Könyvtárban:
a Dante-kódex és más olasz, latin és görög nyelvű kódexek
bemutatása - előadásMátyás MelindaDíszterem15.00-15.30Budapest építészete - Történelmi, művészettörténeti