Minősített repozitórium az ELTE EDIT

2021 novemberében az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár kezdeményezte a Magyar Tudományos Művek Tára (MTMT) Repozitóriumminősítő Szakbizottságánál az ELTE Digitális Intézményi Tudástár (ELTE EDIT) minősítését. Ennek eredményeképp a bizottság minősített repozitóriumként fogadta el az intézményi archívumot.

Az EDIT az egyetemen keletkezett kutatási dokumentumok – lektorált cikkek, teljes folyóiratszámok és könyvek, e-printek, hallgatói dolgozatok, beszámolók, konferenciaanyagok – archívuma, és az intézményben létrejött, nem publikálásra szánt tartalmak – pl. oktatási anyagok, muzeális dokumentumok – gyűjtőhelye. Az EDIT-ben jelenleg mintegy 60 000 dokumentum található. Az intézményi repozitóriumról részletes, aktualizált tájékoztatót ezen az oldalon olvashat.