Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 27. és 30. között technikai okok miatt zárva tart.

Hagyományok és kihívások IX. konferencia az Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2021. augusztus 26-án (csütörtökön) szervezi meg immár kilencedik alkalommal szakmai konferenciáját. A Hagyományok és kihívások sorozaton belül az idei program témái a Felsőoktatási könyvtárak és a pandémia, Zárva is nyitva: középpontban a felhasználó, valamint Muzeális dokumentumok korszerű könyvtári kezelése.

A járványügyi előírásokkal összhangban a személyes részvétel korlátozott, de a konferencia szekciói online szabadon követhetők. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Frissítés (2021. augusztus 25.)
Regisztrált vendégeink számára az online közvetítés eléréséhez szükséges információkat e-mailben továbbítottuk. Amennyiben nem kapták meg az e-mailt, vagy a kapcsolódás során problémába ütköztek,  a foszerkeszto@lib.elte.hu e-mail címen tudunk segítséget nyújtani.

A konferencia részletes programja

A program résztvevőinek köszöntése

• 10.00–10.10
    Sziklai Péter az ELTE tudományos rektorhelyettese

Felsőoktatási könyvtárak és a pandémia: kerekasztal-beszélgetés

A beszélgetést moderálja: Karácsony Gyöngyi.

• 10.10–12.10
    Résztvevők: Karácsony Gyöngyi (EKK), Kiszl Péter (ELTE BTK), Kulcsár Szabó Ernőné Gombos Annamária (ELTE EKL), Szeberényi Gábor (PTE EKTK), Szóllás Péter (Emmi), Winkler Bea (ÁTE HFKLM).
  • 12.10–12.30
  • 12.30–13.30
    Ebédszünet

Zárva is nyitva: középpontban a felhasználó

A szekciót moderálja: Kóródy Judit.

• 13.30–13.45
    Fehér Miklós, A Könyvtári Intézet tájékoztató, kompetencia bővítő és információs szolgáltatásai a pandémia időszakában
  • 13.45–14.00
    Garamvölgyi László, Digitális átállás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
  • 14.00–14.15
    Bakonyi Veronika, Pataki Fruzsina, „KellEgyCsomóKönyv” – A Kellegykönyv szolgáltatás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban
  • 14.15–14.30
    Csóka-Jaksa Helga, Petró Leonárd, Az ügyfélközpontú működés kihívásai a szolgáltatásszervezésben
  • 14.30–14.45
    Simon András, A jövő könyvtári szolgáltatásai már itt vannak – új adatmodellek és megoldások a Qulto szoftverekben
  • 14.45–15.00
    Kérdések

Muzeális dokumentumok korszerű könyvtári kezelése

A szekciót moderálja: Keveházi Katalin.

• 13.30–13.45
    Farkas Gábor Farkas, Kódexek és töredékek Magyarországon. A Muzeális Könyvtári Dokumentumokat Nyilvántartó Iroda pilot-programja (2021–2022)
  • 13.45–14.00
    Rédey-Keresztény Júlia, Vrabély Márk, Az antikva-gyűjtemény kutatócentrikus és „gazdaságos” feldolgozása
  • 14.00–14.15
    Molnár Andrea, Az Elischer-féle Goethe-gyűjtemény a Magyar Tudományos Akadémián
  • 14.15–14.30
    Bor Balázs, Muzeális gyűjtemények láthatósága – a DEENK galériáinak fejlesztése
  • 14.30–14.45
    Mihály Eszter, Digitális szövegkiadás a közgyűjteményekben. Közgyűjteményi feladatok kéziratos források esetén
  • 14.45–15.00
    Mészáros Tamás, Digitalizálás és állományvédelem az Országos Széchényi Könyvtárban
  • 15.00–15.15

Absztraktok

Az előadások absztraktjai a következő linken érhetők el:

Regisztráció

A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük, hogy online részvételi szándékukat 2021. augusztus 24-én 12 óráig jelezzék a következő űrlap kitöltésével:

Támogatók

A konferencia a Nemzeti Kulturális Alap, a Monguz Információtechnológiai Kft., a ProQuest és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatásával valósul meg.

NKA logó Monguz Kft. logó ProQuest logó EKA logó