Támogatva az egyetemi polgárok, könyvtárhasználók tanulási, oktatási, kutatási tevékenységét 2023. május 30-tól ingyenes a könyvtári számítógépek használata és az önkiszolgáló szkennelés.
Mentsen meg egy könyvet, fogadja örökbe! Májusban bemutatott kötetünk Jan Amos Komenský (latinos változatban: Johannes Comenius, 1592–1670) cseh pedagógus munkája, a gyakran csak „Orbis pictusként” emlegetett tankönyv, mely az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány könyv-örökbefogadási programjának egyik kiemelt darabja.
A Nagyolvasó 2023. május 30-án, kedden 12.00 és 16.00 óra között MTVA-forgatás miatt zárva tart. A könyvtár többi olvasói tere szokásos nyitvatartással és szolgáltatásokkal várja az olvasókat.
Az ELTE Egyetemi Könyvtár 2023. május 30-ától megnyitja a földszinti, aulából nyíló oktatótermét a könyvtárhasználók előtt, 10 könyvtári laptop szabad és ingyenes használatát biztosítva.
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár és az Európai Dokumentációs Központ (EDK) Szombathely együttműködési megállapodást kötött, melynek értelmében a Savaria Egyetemi Könyvtár és Levéltár könyvtárszakmai támogatást biztosít az ELTE Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ keretein belül működő EDK Szombathely számára.
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár kísérleti jelleggel 2023. május 30. és július 1. között a Nagyolvasó meghosszabbított nyitvatartásával, hétköznapokon és szombatonként 22.00 óráig várja olvasóit és a tanulni vágyókat. Megnyitjuk oktatótermünket is, melyben a tanulás mellett ingyenes számítógép-használatra is lehetőséget biztosítunk.
Mi mindent árulhat el egy tréfás görög betűkkel írt latin bejegyzés egy 11. századi evangéliumoskönyvben? Ki és miért készíttethetett a 16. század elején Janus Pannonius leveleit tartalmazó kis kéziratos füzetet? Mi volt a véleménye egy Janus-kötet használójának a költő epigrammáiról? Meg tudhatják mindezt virtuális kiállításunkból, melynek alapjául a 2022 szeptembere és novembere között látható „Janus Pannonius a humanizmustól a barokkig” című kamaratárlat szolgált.
Kétszázötven évvel ezelőtt, 1773-ban XIII. Kelemen pápa feloszlatta a jezsuita rendet, felgyorsítva egyetemünk állami kézbe kerülésének folyamatát. 1635 és 1773 között számos nagy tudású, kiváló jezsuita oktatott egyetemünkön, tevékenységükkel maradandó nyomot hagyva az intézmény történetében. Májusban egyetemünk éremtárának alapítóját, Fischer Lipótot mutatjuk be.
Tájékoztatjuk kedves olvasóinkat, hogy a raktárakban folyó tisztasági festés miatt 2023. május 10-től várhatóan május végéig bizonyos állományrészek nem, vagy csak korlátozottan lesznek elérhetők.
Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium az idei évben alapításának 150. évfordulóját ünnepelte, s az iskola története szempontjából jelentős nyolc, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár állományában őrzött nyomtatványt fogadott örökbe.
Kétszázötven évvel ezelőtt, 1773-ban XIII. Kelemen pápa feloszlatta a jezsuita rendet, felgyorsítva egyetemünk állami kézbe kerülésének folyamatát. 1635 és 1773 között számos nagy tudású, kiváló jezsuita oktatott egyetemünkön, tevékenységükkel maradandó nyomot hagyva az intézmény történetében. Áprilisban a magyar történelem forrásainak gyűjtőjét és a jezsuita aszketikus irodalom legjelentősebb alakját, Hevenesi Gábort mutatjuk be.
Rendezvény miatt az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2023. április 21-én (pénteken) zárva tart. 2023. április 22-étől, szombattól ismét várjuk olvasóinkat.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár – Egyetemtörténeti Gyűjtemény a kultúráért és innovációért felelős miniszter működési engedély kiadásáról szóló határozata alapján közérdekű muzeális gyűjteménnyé vált.
A húsvéti ünnepek idején, 2023. április 7. és 2023. április 10. között az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár zárva tart. Minden kedves olvasónknak kellemes és áldott húsvéti ünnepeket kívánunk!
Mentsen meg egy könyvet, fogadja örökbe! Áprilisban bemutatott kötetünk az 1704-ben Nagyszombaton nyomtatott misekönyv, mely az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány könyv-örökbefogadási programjának egyik kiemelt darabja.
Kétszázötven évvel ezelőtt, 1773-ban XIII. Kelemen pápa feloszlatta a jezsuita rendet, felgyorsítva egyetemünk állami kézbe kerülésének folyamatát. 1635 és 1773 között számos nagy tudású, kiváló jezsuita oktatott egyetemünkön, tevékenységükkel maradandó nyomot hagyva az intézmény történetében. Márciusban a magyarországi mérnökképzés elindítóját, a budai egyetemi csillagvizsgáló egyik létrehozóját, Weiss Ferencet mutatjuk be.
Mentsen meg egy könyvet, fogadja örökbe! Márciusban bemutatott kötetünk Hevenesi Gábor (1656–1715) jezsuita teológus és történész munkája, mely az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány könyv-örökbefogadási programjának egyik kiemelt darabja.