RFID kölcsönzési rendszer bevezetése

Az ELTE EKL Savaria Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024 szeptemberétől áttért az RFID alapú kölcsönzésre. Az új rendszernek köszönhetően a könyvek azonosítása és kölcsönzése gyorsabb és egyszerűbb lett. Az új eszközök használatával a könyvtári könyvek automatizáltan kerülnek kölcsönzésre vagy visszahozatalra.

Egyszerre több könyvet is tud kezelni a rendszer. A hamarosan beüzemelésre kerülő önkölcsönző állomás segítségével olvasóink saját maguk is el tudják majd végezni a kölcsönzést.

Az RFID kézi leolvasóval a könyvtárosok gyorsan tudnak leltározni anélkül, hogy levennék a polcokról a könyveket. Az új kapu nem csak az állományvédelmet szolgálja, hanem automatikusan számlálja a ki- és belepőket. Az újítás csökkenti a sorban állás idejét és segíti az olvasók kiszolgálását.

Figyelem! Az RFID alapú rendszer aktiválása előtt kölcsönzött könyvekre a kapu a visszahozatalkor be fog jelezni. Kérjük a megértésüket!

RFID kapu

Önkölcsönző