Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2024. április 27. és 30. között technikai okok miatt zárva tart.

Megjelent az Egyetemi Könyvtár és Levéltár kutatási adatkezeléssel kapcsolatos felmérése

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, reagálva a tudományos kommunikáció legújabb trendjeire, 2021 őszén kérdőíves felmérést készített a kutatási adatok kezeléséről. A felmérés azt a célt tűzte ki, hogy feltérképezze az ELTE kutatói körében kezelt kutatási adatok mennyiségét, típusát. A kérdőív célja volt továbbá, hogy felmérje a kutatók adatkezelési szokásait, a kutatási adatok felhasználási és megosztási hajlandóságát, motivációját. A felmérés célcsoportjába az ELTE valamennyi oktatója, doktorandusza és doktorvárományosa, összesen mintegy 6 850 fő tartozott.

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár felmérésének eredményeiről az EKL munkatársai a Tudományos és Műszaki Tájékoztatás (TMT) folyóiratban publikált tanulmányban számoltak be, amely már elérhető a TMT OnlineFirst szolgáltatásában.

https://pnghunter.com/png/monitor/ és ELTE EKL