PubMob, a magyar orvosi/egészségügyi folyóiratok bibliográfiai feldolgozása

Az Országos Egészségtudományi Szakkönyvtár elindította az új szolgáltatását.

A PubMob magyar orvosi/egészségügyi folyóiratok lapszámaiban megjelenő közlemények adatainak szabadon kereshető gyűjteménye. Itt helyet kap(hat)nak a határterületi folyóiratok témába vágó közleményei is. A mai napig 126 féle folyóirat 855 lapszámából vettek fel közleményeket, jelenleg 17 ezerhez közelít az adatbázisban megtalálható közlemények száma. Habár alapvetően egy bibliográfiai szolgáltatásról van szó, az elektronikusan is megjelent cikkek esetében a digitális azonosítójukra (DOI) kattintva könnyen elérhetőek a cikkek maguk is.

A PubMob mellett egy másik aktuális és friss gyűjtemény is elérhető. A hazai járványhelyzet megjelenésekor az Országos Egészségtudományi Szakkönyvtár elkezdte figyelni a magyar nyelven megjelenő összefoglalókat, tudástartalmú weboldalakat. Blog-formát kapott a gyűjtemény, a posztokban egy rövid bevezető kiemelésével, megjelenési dátummal és linkekkel. A blog elérhetősége:https://medinfocovidinfo.wordpress.com