Elérhetővé vált az önkiszolgáló szkennelés

Szolgáltatásbővítésünk részeként 2023. március 1-jétől elérhetővé vált az önkiszolgáló szkennelés könyvtárunkban. Speciális könyvszkennerek segítségével önkiszolgáló módon lehetséges a dokumentumok digitalizálása.

Az igénybe vehető szkennerek használatával akár percenként 30 oldal is szkennelhető a könyvek gerincének kímélése mellett, mivel azokat nem kell üveglapra feszíteni. Az oldalak ívét lézeres bemérést követően a szoftver automatikusan kiegyenesíti. Az eszköz akár A3-as méretű dokumentum digitalizálását is lehetővé teszi, valamint rendelkezik karakterfelismerő funkcióval, így a szkennelt tartalmak nemcsak képként, hanem szerkeszthető szövegként is elmenthetők.

Jelenleg két szkenner áll látogatóink rendelkezésére, melyeket időalapú díjfizetés mellett vehetnek igénybe az Egyetemi Könyvtár Nagyolvasójában:

• egyetemi hallgatók, oktatók, kutatók: 200 Ft / 30 perc
  • egyéb látogatók: 300 Ft / 30 perc