ELTE Könyvtáros Nap

Három év kényszerű szünetet követően 2022. szeptember 2-án ismét megrendezésre került az ELTE könyvtáros nap.

Idén az ELTE ÁJK Kari Könyvtárban tartottuk szakmai rendezvényünket. Az érkező vendégeket vidám kincskereső játékkal fogadtuk – a regisztráció során kapott katalóguscédula segítségével megtalált könyv egy kollégánk, Sánta Erzsébet által hímzett, egyedi könyvjelzőt rejtett  –, a szakmai nap alatt pedig minikiállítást lehetett megtekinteni a bemutatkozásra vállalkozó ELTE könyvtárosok munkán kívüli életéről, hobbijáról. A találkozó alatt az ÁJK Kari Könyvtárral átellenben lévő kávézóból Vivi és Nassim kényeztettek minket kávékülönlegességeikkel.

Az eseményen a COVID miatti kihagyott három év alatt történt változásokra fókuszáltunk, így a program a könyvtárvezetők beszámolóival kezdődött az elmúlt időszak feladatairól és eredményeiről. A rendkívül informatív előadások után a hozott ételekből batyus ebéd következett, majd Koreny Ágnes, a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár főigazgató-helyettese foglalta össze előadásában a felsőoktatásra váró jövőbeni kihívásokat, feladatokat és lehetséges megoldási javaslatokat. A napot egy kvízzel zártuk. A fődíjból, Bagu Gabriella kollégánk által készített tortánkból bőven jutott mindenkinek.

ELTE ÁJK Kari Könyvtár